اغلب ما اسامی آزمون تافل و آیلتس بارها به گوش مان خورده است اما آزمون PTE برای خیلی از دانش آموخته های ایرانی که علاقه زیادی به زبان دارند کمی ناشناخته است. این آزمون بین المللی که چند سالی است از سوی انتشارات لانگ من (LONGMAN) برگزار می شود راه زیادی را در پیش دارد تا به سطح آزمون هایی نظیر تافل و آیلتس برسد.

اما فارغ از همه این موارد برای کسانی که قصد گرفتن اپلای از دانشگاه های خارج کشور و یا اقامت در سایر کشور ها دارند در صورتی که مقصد آنها مدرک PTE را بپذیرد.

آنها با حضور در این آزمون راه به مراتب ساده تری برای گرفتن نمرات بالا دارند، که تاثیر مستقیم در اخذ اپلای و گرفتن اقامت کشورهای نظیر استرالیا، نیوزلند و کانادا خواهند داشت.

توجه : پیش از آنکه برای آزمون PTE اقدام نمایید اطمینان حاصل کنید که دانشگاهی که قصد گرفتن اپلای از آن را دارید یا مقصدی که قصد مهاجرت به آن جا را دارید مدرک آزمون PTE را از شما می پذیرند یا خیر؟

آزمون PET , ثبت نام آزمون PTE , قیمت آزمون PTE , پرداخت هزینه آزمون PTE , مراکز برگزاری آزمون PTE

آزمون PTE چیست ؟

PTE یک آزمون بین المللی زبان است که نام آن از Pearson Tests of English گرفته شده است و همانند آزمون Tofel iBT و آیلتس بصورت کامپیوتری مهارت های چهارگانه Listening، Speaking، Writing، Reading زبان آموزان را محک می زند.

چرا آزمون PTE در سال های اخیر اهمیت زیادی پیدا کرده است ؟

به دلیل اینکه سیل مهاجرت به سمت کشور های استرالیا، نیوزلند و کانادا در سال های اخیر رشد چشمگیری داشته است و این آزمون در مقایسه با سایر آزمون ساده تر و گرفتن نمره بالادر آن آسان تر است.

متقاضیان زیادی ترجیح می دهند که به جای شرکت در آزمون های سختی همچون آیلتس و تافل تا جایی که ممکن باشد و مدرک آزمون PTE مورد قبول باشد در این آزمون شرکت نمایند.

بارم بندی نمرات آزمون PTE به چه صورت است ؟

در آزمون PTE هر بخش نمراتی ما بین 10 تا 90 دارند که در نهایت میانگین این نمرات عددی خواهد بین 10 تا 90 که داوطلب آزمون با آن سنجیده خواهد شد.

بیشتر افرادی که به دنبال مهاجرت یا گرفتن اپلای از دانشگاه های خارج کشور هستند با بارم بندی نمرات آزمون تافل و آیلتس آشنایی کاملی دارند ولی نمرات آزمون PTE برای اکثر افراد تازه و جدید است.

به همین منظور با بررسی نمودار مقایسه ای نمرات آزمون PTE با آزمون تافل IBT و آیلتس می توانید به راحتی متوجه شوید که برای موفقیت در موارد مورد نظر چه نمره ای را باید کسب نمائید.

سیستم نمره دهی آزمون PTE , مقایسه نمرات PTE با تافل , مقایسه نمرات PTE با آیلتس

جدول مقایسه نمرات آزمون PTE با آزمون های بین المللی تافل و آیلتس

این آزمون مشابه آزمون آیلتس دو نوع آکادمیک و جنرال دارد که نوع آکادمیک آن برای افرادی که قصد گرفتن اپلای از دانشگاه ها خارج کشور را دارند مورد استفاده قرار می گیرد و نوع جنرال برای افرادی که قصد مهاجرت به کشور های دیگر دارند کاربرد دارد.

از کجا می توان فهمید که کدام دانشگاه ها نتایج آزمون PTE را قبول دارند ؟

از طریق صفحه لیست پذیرندگان مدرک PTE در سایت پیرسون تست می توانید به راحتی لیست دانشگاه هایی که مدرک آزمون PTE را قبول می کنند مشاهده نمائید.

برای این کار شما باید در سایت PTE نام کشور و شهر مورد نظر خود را وارد نمائید تا لیست دانشگاه های پذیرنده مدرک PTE به شما نشان داده شود.

مدرک PTE , آزمون PTE , اقامت با PTE در کشورهای , اپلای با PTE در دانشگاه های

توصیه ما در مجموعه کارت 24 به شما این است به اطلاعات موجود در سایت PTE اکتفا نکنید و پیش از هر گونه اقدامی از دانشگاه مورد نظر خود در این زمینه سوال و اطمینان حاصل نمائید

آدرس مراکز برگزاری آزمون PTE در ایران کجاست ؟

متاسفانه در حال حاضر آزمون PTE در ایران برگزار نمی شود و داوطلبان باید برای شرکت در این آزمون به کشور های همسایه نظیر آذربایجان، ترکیه، ارمنستان، عراق و امارات که مجری برگزاری آزمون PTE هستند مراجعه کنند .

فهرست کشورهای مجری آزمون PTE و مراکز برگزاری آنها را در لینک مراکز مجری آزمون PTE می توانید ببینید.

هزینه ثبت نام آزمون PTE در سال جاری چقدر است ؟

هزینه این آزمون با توجه به کشور های مختلف و بستگی به نوع ارز آن کشور ها متفاوت است در ادامه می توانید هزینه ثبت نام آزمون PTE را در سال 2019 در کشور های مختلف ببینید.

 

هزینه آزمون PTE در ترکیه 880 لیر ترکیه برای ثبت نام استاندارد و برای ثبت نام Late1100 لیر ترکیه می باشد.

هزینه آزمون PTE در آذربایجان 170 دلار آمریکا برای ثبت نام استاندارد و برای ثبت نام Late 212.5 دلار آمریکا می باشد

هزینه آزمون PTE در دبی 1050 درهم امارات برای ثبت نام استاندارد و برای ثبت نام Late 1312.5 درهم امارات می باشد. ( از ابتدای ماه ژوئن 2018 هزینه ثبت نام در امارات با 5 درصد مالیات حساب می شود)

هزینه آزمون PTE در عراق برای ثبت نام استاندارد 217 دلار آمریکا و برای ثبت نام Late 271.25 دلار آمریکا می باشد.

 

اگر مرکز آزمون شما موارد ذکر شده در بالا نیست می توانید با مراجعه به سایت آزمون PTE بخش قیمت ها و مراکز آزمون از جزئیات دقیق قیمت آزمون PTE آگاه شوید.

تفاوت های مهم آزمون PTE با آزمون آیلتس و تافل IBT در چیست؟

افرادی که آزمون PTE را انتخاب می کنند معمولا دلایل قابل قبولی برای انتخاب خودشان دارند ما در ادامه این مطلب به برخی از تفاوت های آزمون PTE با آیلتس و تافل می پردازیم تا شاید شما هم این آزمون را انتخاب کنید و در آن شرکت نمائید.

آزمون PTE شباهت زیادی به آزمون آیلتس دارد و در مواردی که برای اخذ اقامت و یا گرفتن اپلای تحصیلی کسب نمرات بالا در آزمون آیلتس دشوار است شما می توانید با شرکت در آزمون PTE به نتایج مورد نظر خودتان راحت تر دست پیدا کنید.

یکی از ویژگی های خوب این آزمون ارائه سریع نتایج هست که حداکثر 5 روز بعد از برگزاری آزمون منتشر می شود و به سرعت برای دانشگاه های مقصد ارسال می شود که در آزمون آیلتس و تافل معمولا این زمان بین یک تا سه هفته متغیر است.

نکته ای که تفاوت زیادی را در نمرات آزمون آیلتس بوجود می آورد تصحیح آزمون توسط ممتحن است که در برخی موارد ممکن است خطای انسانی نیز رخ بدهد اما داوطلبان آزمون PTE از این بابت هیچ نگرانی نخواهند داشت زیرا فرایند تصحیح آزمون بصورت کامپیوتری انجام می شود و تمامی موارد و پارامترها بصورت کامپیوتری بررسی می شود از این لحاظ شباهت زیادی با آزمون تافل iBT دارد اما از نظر محتوا تفاوت فاحشی وجود دارد و اصلا قابل مقایسه نیست.

تعداد دفعات برگزاری این آزمون ها بسیار بالا است و شما گزینه های زیادی برای زمان آزمون خواهید داشت ولی توصیه ما در مجموعه کارت 24 بر این است که اگر تصمیم به حضور در آزمون دارید سریع تر اقدام کنید تا بتوانید برای سایر مراحل کاری خودتان زمان بیشتری برای برنامه ریزی داشته باشید.

یکی از موارد که می توان به عنوان نقص این آزمون ها مطرح کرد تعداد محدود منابع این آزمون هاست که نسبت به آزمون تافل و آیلتس به شدت پایین تر است و فقط به موارد محدودی که در سایت پیرسون وجود دارد باید اکتفا نمائید.

البته لازم به ذکر است بنا به تایید سایت آزمون PTE مطالعه تمامی منابع موجود در سایت خودشان برای شرکت در آزمون کافی می باشد.

که این یک مشکل و نقص به دلیل جدید بودن این آزمون در حال حاضر وجود دارد.

شاید به جرئت بتوان گفت عمده ترین مشکل آزمون PTE گستره کم پذیرش نتایج آن در مقایسه با آزمون آیلتس و تافل است و همچنین عدم برگزاری این آزمون در کشور ما ایران هم یکی از نقایصی است که در حال حاضر وجود دارد.

ثبت نام در آزمون PTE به چه صورت است ؟

برای ثبت نام در این آزمون باید به سایت پیرسون مراجعه نمائید و برای خود حساب کاربری ایجاد نمائید در صورتی که خودتان کارت اعتباری بین المللی داشته باشید می توانید زمان و محل آزمون را انتخاب و در نهایت هزینه را با مسترکارت یا ویزا کارت خودتان بپردازید در غیر اینصورت پیشنهاد ما این است که از خدمات پرداخت آنلاین ارزی کارت 24 استفاده نمائید.

پرداخت هزینه آزمون PTE به چه صورت باید انجام شود؟

برای پرداخت هزینه آزمون دو راه وجود دارد :

راه اول: شما می توانید با خرید مسترکارت فیزیکی یا با استفاده از ویزا کارت های بین المللی که تهیه کرده اید هزینه آزمون را پس از انتخاب کشور محل برگزاری آزمون بپردازید.

همانطور که مطمئنا اطلاع دارید هزینه آزمون در کشور های مختلف متغیر است و با توجه به کشور، ارز دریافتی از شما نیز متفاوت خواهد بود.

راه دوم: شما می توانید پس از ایجاد پروفایل کاربری در سایت آزمون PTE و تکمیل دقیق اطلاعات مطابق با اطلاعات گذرنامه ، کشور و محل برگزاری آزمون خود را انتخاب نمائید و در نهایت با تکمیل فرم زیر با پرداخت هزینه ریالی با کارت شتاب، همکاران بخش پرداخت ارزی کارت 24 بقیه موارد از جمله پرداخت هزینه آزمون PTE را برای شما در کوتاه ترین زمان ممکن به پایان خواهند رساند.